Pomoc a podpora

Komunitní podpora

Poskytování podpory ostatním uživatelům Xubuntu je jednou ze základních "funkcí" komunity. Podporu vám poskytují ostatní (většinou již zkušení) uživatelé Xubuntu prostřednictvím webových fór, poštovních konferencí a dokumentace.

Webové fórum

Fórum

Základním kamenem komunitní podpory je české Ubuntu fórum (sloužící i pro všechny odnože Ubuntu). Pro psaní příspěvků je nutná registrace, před položením dotazu si nezapomeňte prostudovat Pravidla diskusního fóra.

Živá diskuzní podpora

Živá podpora

Pokud vám spíš než diskusní fórum vyhovuje živá diskuse, můžete využít diskusní podporu, která je poskytována prostřednictvím konferencí na sítích XMPP (Jabber) a IRC.

Poštovní konference

Poštovní konference

Podpora je poskytována také přes e-mail prostřednictvím poštovní konference ubuntu@lists.ubuntu.cz. Bližší informace naleznete na lists.ubuntu.cz.

Komunitní dokumentace

Dokumentace

Vždy, než se zeptáte, pokuste se najít odpověď sami - projděte si českou Xubuntu Wiki. Použít řešení problému přehledně popsané v dokumentaci je vždy rychlejší a jednodušší než čekat na rady ostatních.

Podpora v angličtině

Pokud ovládáte angličtinu, můžete využít některou z možností komunitní podpory, kterou poskytuje mezinárodní komunita Ubuntu.